Obszary zastosowania

Trening międzykulturowy i zarządzanie różnorodnością

Czerwony, Niebieski i Zielony – wymiary Diversity Icebreaker – występują niezależnie od kultury, płci i wieku. Model jest nieskomplikowany i intuicyjny, przez co może być pierwszym, bezbolesnym wprowadzeniem do tematyki różnorodności.

Praca z różnorodnością często skupia się na tzw. „powierzchownej różnorodności” – różnicach demograficznych i kulturowych. Metoda Diversity Icebreaker przenosi uwagę na innego rodzaju różnorodność: interpersonalne różnice w tym jak przetwarzamy informacje i komunikujemy się z innymi, tzw. „głęboką różnorodność”.

Ta różnorodność jest reprezentowana w modelu przez trzy preferencje (Czerwoną, Niebieską i Zieloną) mierzone przez kwestionariusz Diversity Icebreaker i których znaczenie jest odkrywane przez uczestników podczas warsztatu. Model jest intuitywny i zorientowany na pozytywne cechy trzech preferencji, które wzajemnie się uzupełniają i są niezbędne we współpracy.

Narzędzie może zostać zastosowania do "mapowania" różnic, np. pośród członków zespołu, w sposób funkcjonalny i niezagrażający. DI pozwala przez to zbliżyć się do różnorodności i wykorzystać jej potencjał. Bardzo często szkolenie z DI stanowi pierwszy krok do rozwoju kompetencji do porusznia się w bardziej skomplikowanej rzeczywistości różnic kulturowych.

 

► CASE 

Case study opisujący zastosowanie Diversity Icebreaker w warsztacie mającym na celu stworzenie wspólnej kultury w organizacji, w której pracuje ponad 10 narodowości (w j. angielskim).

Więcej przykładów wykorzystania narzędzia…

 

Back