Obszary zastosowania

Trening komunikacji

Diversity Icebreaker pozwala nie tylko odkryć preferowany przez siebie styl komunikacyji, ale również zwiększyć elastyczność w kontakcie z innymi.

Historia narzędzia ma korzenie w kampanii marketingowej i treningu doradców klienta, przeprowadzonych dla klienta Human Factors w latach 90. Różne sposoby, na które postrzegamy i przetwarzamy informacje, zostały w tym projekcie skategoryzowane tak, by umożliwić bardziej zindywidualizowaną i efektywną komunikację z grupą docelową.
 

Czerwony, Niebieski i Zielony – wymiary leżące u podstaw narzędzia – mogą być postrzegane jego trzy różne style komunikacji. Trzy kolory można wykorzystać w ćwiczeniach grupowych (np. tworząc grupy warsztatowe z uczestnikami z tą samą preferencją lub mieszane), w rozwoju indywidualnym (np. przez ćwiczenia z odgrywaniem ról), i przy tworzeniu strategii komunikacyjnej na poziomie organizacyjnym.

Efektami treningu komunikacyjnego wykorzystującego DI są m.in.: lepsze zrozumienie własnego stylu komunikacji i stylu preferowanego przez pozostałe osoby w zespole, zwiększona elastyczność oraz intuitywny, praktyczny i rozumiany przez pozostałych członków zespołu język.
 

► CASE

Przykład ćwiczeń grupowych wykorzystujących Czerwony, Niebieski i Zielony w treningu komunikacyjnym dla firmy z sektora olejowego (jęz. angielski). Czytaj więcej.

 

Back